Či už sa chcete zoznámiť s novými ľuďmi alebo stretnúť starých známych, získať nové znalosti alebo si urobiť prieskum pracovných príležitosti, maximalizácia vášho času na konferencii je kľúčová. Preto sme sa v Techband rozhodli poskytnúť vám päť tipov, ako z vašej účasti na CODECONe 2024 vyťažiť maximum (a pritom sa zabaviť).

1.Naplánujte si svoj deň (alebo aspoň predstierajte, že to robíte)
Dôkladná príprava: Skôr než dorazíte na Codecon 2024, venujte nejaký čas príprave. Ak ste však strávili noc predtým kódovaním geniálnej aplikácie (alebo hraním PC hier), hlavne nezabudnite začať deň 2-3 kávami. Vytvorte si osobnú agendu, ktorá bude zahŕňať prednášky, ktoré určite nechcete zmeškať. Ak účasť na Codecone však nebola vaša iniciatíva, ale váš šéf vás donútil ísť, len sa tvárte, že ste to celé naplánovali 🕵️.

Určite si cieľ: Povedzte si, čo si chcete z konferencie odniesť – hľadáte nové pracovné príležitosti (btw Techband vám pomôže nájsť skvelý IT projekt), chcete sa dozvedieť o najnovších technológiách alebo hľadáte spolupracovníkov pre IT projekt? Vďaka jasným cieľom a plánu dokážete využiť váš čas efektívne a vyťažiť maximum z konferencie. Ak je však vaším cieľom prežiť na troch hodinách spánku, ste už na správnej ceste (len si nezabudnite dať každé 2-3 hodiny 1 kávu 😄).

2.Networking: Ako to robiť správne (ALEBO aspoň nie úplne zle)
Niektoré z najcennejších interakcií na konferenciách sa odohrávajú mimo agendy (na chodbách, pri rannej cigaretke, pri pive). Nebojte sa začať rozhovor s niekým, kto stojí sám, alebo sa pripojiť k diskusii v skupine.

Telepatia funguje len v sci-fi, takže radšej začnite vetou: “Ahoj, som [vaše meno]”.

Tu je niekoľko nápadov, ako začať konverzáciu s neznámym:
“Aj vy máte problém s Wi-Fi?”
“To jedlo (alebo nápoj) vyzerá skvele. Kde ste to našli?”
“Nemôžem uveriť, aké je dnes chladno/horúco/krásne.”
“Ste tu s kolegami?”
“Počuli ste prednášku X?”
“Ste prvýkrát na tejto akcii?”
“Ako ste sa dozvedeli o tejto akcii?”
“Takže, na škále od 1 po 10, aké zlé je toto víno?”
“Úprimne, jediný človek, ktorého tu poznám, je barman, a práve som ho stretol pred dvoma minútami. Môžem sa vám predstaviť?”

3.Udržiavajte pravidelný kontakt
Keď už sa s niekým na konferencii spoznáte, určite si vymeňte kontakty na sociálnych médiách alebo vizitky (áno, stále sa používajú). Po konferencii sa spojte napr. cez Linkedin s vašimi novými kontaktmi a zostaňte v spojení – môžete im napísať správu, email, alebo sa pravidelne pripomínať cez váš obsah na Linkedine. Nikdy neviete, kedy sa vám tieto nové vzťahy môžu hodiť.

4.Posedieť si na prednáškach je super (ALE neprežeňte to)
Buďte vyberaví:
Je lákavé, zúčastniť sa čo najviac prednášok, ale pamätajte si, že kvalita je dôležitejšia ako kvantita. Ak sú niektoré prednášky nahrávané, môžete si ich pozrieť neskôr. Prioritizujte tie, ktoré vás najviac zaujímajú, sú o špecifickej téme alebo kde môžete priamo komunikovať s rečníkmi.

Pýtajte sa a zapájajte sa do diskusie: Ak máte otázky, nebojte sa ich položiť. Väčšina rečníkov ocení vašu zvedavosť a ochotu zapojiť sa do diskusie. A ak sa bojíte, že vaša otázka je príliš “basic”, nezabudnite, že aj tí najlepší vývojári raz začínali.

5.Nezabudnite na oddych (kódovať môžete aj neskôr)
Doprajte si prestávky:
Celodenné konferencie môžu byť veľmi vyčerpávajúce. Doprajte si čas na oddych a občas sa schovajte do tichého kútika. Ak sa cítite preťažení, nezabudnite, že je úplne v poriadku na chvíľu odísť a dať si krátku prestávku od konferenčných priestorov.

Zabavte sa: Napriek tomu, že ste tu kvôli práci, nezabudnite si užiť aj trochu srandy. Konferencie sú skvelou príležitosťou na spoznanie nových priateľov a získanie nových zážitkov. Ak sa vám napríklad podarí presvedčiť nového známeho, že váš posledný bug bol v skutočnosti featura, gratulujeme!

PRO TIP! Nezabudnite nájsť stánky firiem, kde ponúkajú nejake refreshments (energeťáky ZADARMO nájdeš v stánku Techband) – je to skvelý spôsob, ako si oddýchnuť od nabitého programu konferencie a trošku zresetovať hlavu.

Pevne veríme, že vám tieto tipy pomôžu. Techband sa na vás teší v stánku na CODECON – radi sa s vami porozprávame o našim nových projektoch a môžete sa tešiť aj na chutné prekvapenie.