Svet sa nachádza uprostred obrovskej technologickej zmeny. Generatívna umelá inteligencia a ďalšie revolučné technológie nás posúvajú do novej éry produktivity a kreativity. „Human by design“ technológie sú čoraz výkonnejšie, majú lepší UI/UX a začínajú byť plynulo začlenené do všetkých aspektov nášho života. Približujeme sa k budúcnosti, v ktorej sú technológie všadeprítomné, ale oveľa nenápadnejšie.

Codecon 2024 je miesto, ktoré bude žiť najnovšími technológiami a Accenture pri tom nebude chýbať. Firma na Slovensku pracuje na svetových projektoch, ktoré predstavia ich experti a expertky v konferenčnom stánku, kde na vás čakajú naši GenAI avatari!

Tento revolučný projekt, vytvorený v Unreal Engine 5 za použitia technológií Metahuman a Convai, vám umožní zažiť rozhovory s umelou inteligenciou, ktorá má svoju vlastnú tvár. Stretnite sa s Alicou a Johnom, dvomi avatarmi, ktorí sú virtuálnymi zamestnancami Accenture. Obaja sú pripravení diskutovať s vami o najnovších inováciách a projektoch Accenture.

Nenechajte si ujsť túto jedinečnú príležitosť a príďte zistiť, ako technológia mení spôsob komunikácie.

Pre návštevníkov a návštevníčky pripravilo Accenture zároveň dve atraktívne prednášky, ktoré odprezentujú lokálni experti. Peter Baus priblíži ako využiť automatizáciu na zvýšenie produktivity a Branislav Majerník sa pozrie na úskalia bezpečnosti veľkých jazykových modelov.

V posledných rokoch nastal exponenciálny rast inovácií. Veľký zlom priniesla generatívna umelá inteligencia, ktorá za posledné dva roky prenikla takmer všade. Accenture vo svojom pravidelnom výskume Technology Vision zistila, že má potenciál ovplyvniť 44 % všetkých pracovných hodín naprieč odvetviami a zároveň odhaduje, že produktivita sa zvýši až v 900 profesiách.

Aj napriek technologickému pokroku človek nezostane v úzadí. Naopak, získame oveľa väčšie možnosti, ktoré sa nám v minulosti zdali nemožné. Bude to dôležitý posun v spôsobe, akým sa učíme, pracujeme a neobíde žiadne odvetvie. Podľa Accenture si firmy, ktoré začnú už teraz využívať prelomové „Human by design“ technológie, vytvárajú priestor nanovo definovať, čo znamená byť lídrom vo svojom odbore.

Umelá inteligencia mení náš vzťah k vedomostiam. Nekonečné vyhľadávanie postupne nahrádza proces syntetizovania. Dopad vo firemnom prostredí je zásadný. Accenture tvrdí, že organizácie, ktoré sa adaptujú na nové spôsoby usporiadania informácií pomocou AI nástrojov, zaznamenajú významný nárast výkonnosti a konkurencieschopnosti. Prieskum ukázal že až 96 % osôb vo vedúcich pozíciách vidí v AI ekosystémoch významnú príležitosť.

Technológie ako spatial computing, metaverse, digital twins alebo AR/VR vytvárajú nové 3D prostredia, ktoré zlepšujú spôsob, akým pracujeme, žijeme a učíme sa. V prieskume Accenture uviedla tretina spotrebiteľov, že pri nakupovaní využíva alebo by mala záujem využívať priestorové počítačové technológie alebo zariadenia.

Nositeľná elektronika s umelou inteligenciou, neurotechnológie snímajúce aktivitu mozgu či sledovanie očí a pohybov, nám pomáhajú lepšie porozumieť sebe samým. 94 % osôb vo vedúcich pozíciách súhlasí s tým, že vďaka „Human by design“ technológiám lepšie porozumieme správaniu a zámerom, čím sa zmení interakcia medzi človekom a strojom.

Pridajte sa k nám na Codecone 2024 a zistite viac o najnovších technológiách, s ktorými Accenture pracuje v Bratislave a Košiciach.

Viac o tohtoročnej technologickej vízií si môžete vypočuť priamo od riaditeľa pre technológie a inovácie Accenture Paula Daughertyho. Záznam z prestížnej konferencie CES 2024 je dostupný tu. Kompletnú štúdiu Technology Vision 2024 nájdete na https://www.accenture.com/sk-en/insights/technology/technology-trends-2024