Marek Panti, spíker CODECON, MULTITUDE IT LABS

Čo robí Front-End developera skúseným programátorom? Niekto tvrdí, že sú to skúsenosti, iní zasa, koľko algoritmických úloh dokážete vyriešiť a podobne. Ako to vidíš ty?

Môj názor je, že Front-End developer, je taký programátor, ktorý sa nebojí UI elementov, ako napríklad kalendár, date picker, nebodaj SVG animácia a podobne. Dnešná výpočtová technika nám dovoľuje mať rôzne animácie a, kde-tu aj výpočtovo náročnejšie operácie pre diverzitu vo web svete. Avšak, realita je opačná.

Pozývam ťa na  moju prednášku, kde si ukážeme základné princípy pri budovaní UI elementov, ktorými sú: Overlay, Poper a Event Bubbling. Ďalej uvidíme prierez techník od Javascriptu, cez Angular až po nástroj StencilJS, ktorý je ideálny na postavenie vlastného dizajn systému.

Zaujímajú ťa Front-end, UI/UX a ďalšie témy z IT sveta? Sleduj náš blog, na ktorom zdieľame naše poznatky s komunitou. Naše články nájdeš tu
https://medium.com/multitude-it-labs .

Multitude IT Labs je moderný IT hub spoločnosti Multitude. Pracujeme v príjemnom prostredí, kde si všetci týkáme a radi využívame najnovšie technológie, vrátane umelej inteligencie a ďalších vychytávok. S vášňou pre inovácie sa venujeme vytváraniu nástrojov pre fintech, čo nám umožňuje neustále zlepšovať kvalitu našich služieb. Viac o nás a aktuálne voľné pozície nájdeš na https://www.linkedin.com/company/93101003