29. novembra 2023 bola Žilina domovom úspešnej konferencie CODECON, ktorá sa zameriava na podporu developerskej komunity a prinášanie najnovších technológií, platforiem a know-how na Slovensko. Zúčastnilo sa jej viac ako 600 vývojárov, partnerov a inovátorov, čo potvrdzuje jej silné postavenie medzi významnými podujatiami v slovenskom IT sektore.

CODECON vznikol z iniciatívy skupiny nadšencov, ktorí sa rozhodli vytvoriť prostredie, kde sa môžu vývojári stretávať, zdieľať skúsenosti a inšpirovať sa. Počas takmer desiatich rokov boli účastníci podujatia svedkami významného rastu komunity. CODECON #Žilina priniesol zaujímavé prednášky, praktické workshopy a pútavé panelové diskusie. Hlavnými témami boli architecture – design patterns, cybersecurity and security, data & AI, libraries, frameworks and applications/ mobile & WEB, ale aj synergia medzi mestom a súkromným sektorom, podpora neziskových projektov, rozvoj Soft skills a Leadership a ďalšie.

Výrazným momentom tejto konferencie bolo dôrazné vyzdvihnutie mesta Žilina, ako aktívneho centra pre inovačné trendy a technologický progres. Významnou súčasťou konferencie boli výnimočné osobnosti a spíkri, ktorí prispeli k obohateniu diskusií. Medzi nimi aj Ivana Molnárová, renomovaná odborníčka na soft skills s bohatými skúsenosťami v oblasti rozvoja ľudského kapitálu, Guenther Meyringer, člena predstavenstva v Asseco CEIT, Tomáš Lodňan, spoluzakladateľa spoločnosti GoodRequest, Tina Nekudová, profesionálna mentorka a odborníčka na rozvoj potenciálu tímov, Michal Gregor z Kempelen Institute of Intelligent Technologies (KInIT) a ďalší.

Financovanie konferencie CODECON je úplne transparentné. Všetky príspevky od partnerov sú využité výhradne na organizáciu podujatia, komunikáciu a sprievodné aktivity pre developerov. Týmto spôsobom je zabezpečené, že každý príspevok má priamy vplyv na kvalitu a obsah konferencie. Vďaka partnerom ZAIT, Total Avengers, Mesto Žilina, Siemens, Siemens Healthineers, ASBIS a Dell Technologies, Titans Freelancers, Descartes, GoodRequest, Scheidt & Bachmann Slovensko, Check Point, Kros, Finstat, HitHorizons, Datapac, InfoConsulting Slovakia, GlobalLogic a ďalším bolo možné priniesť do Žiliny konferenciu, ktorá neustále rastie a zvyšuje svoj vplyv na rozvoj developerskej komunity.

Celú galériu CODECON #Žilina si môžte pozrieť tu: https://www.flickr.com/photos/200159970@N02/albums/72177720315098822