Tohtoročné prezentácie na Codecone prechádzali cez prísny výber programovej komisie a my v Sensoneo sme veľmi hrdí, že na hlavnom stage sa postará o vyvrcholenie celého programu náš kolega a frontendista Samuel Šušoliak. S veľmi praktickou prezentáciou návštevníkom Codeconu ukáže, ako škáluje svoj frontendový vývoj jedna z najinovatívnejších slovenských firiem, ktorá patrí medzi lídrov v smart manažmente odpadu a ktorej kód má výrazný dopad na čistejšie mestá a životné prostredie. Pri tejto príležitosti sme Sama vyspovedali a opýtali sa nielen na jeho prezentáciu. Našich devs však budete môcť stretnúť aj na našom stánku s vínom, kde s nami budete môcť pokecať o IT a zároveň vám radi nalejeme kvalitné vínko. Súčasťou programu budeme aj vďaka nášmu kolegovi Tomášovi Vinczemu, ktorý bude hosťom v Talkshow: “Za hranice a späť. Inovačné príbehy Slovenska” na RPC stage od 14:00 do 14:55.

Čo môžu očakávať účastníci Codeconu od Tvojej prezentácie na hlavnom stage?
Pozrieme sa spolu na vynikajúci nástroj, ktorý výrazne uľahčuje prácu s veľkými (nielen) frontendovými codebasmi. Bude to svižné a bude to náhľad do našej Sensoneačnej frontendovej kuchyne.

Pre koho by si ju odporúčal a kto by ju určite nemal vynechať?
Určite pre každého, kto sa orientuje alebo chce sa zorientovať vo frontendovom vývoji a zaujímajú ho nielen UI frameworky, ale aj “nuansy nad nimi”, ktoré ďalej umožňujú optimalizovať efektivitu vývojového procesu. Téma je podľa mňa zaujímavá aj pre architektov, tech leadov a engineering manažment.

Zaujali ťa aj nejaké ďalšie prezentácie z programu, ktoré pôjdeš pozrieť?
Ideálne by som chcel vidieť všetky, ale tým, že budem v prvom rade sústredený na to, aby som podal kvalitný výkon budem musieť prioritizovať. Rozhodne pôjdem na prezentácie frontendových súputnikov. Lineup je ale veľmi nabitý, takže si určite vyberiem aj niektorú z prezentácií týkajúcich sa AI alebo devops.

Tvoja prezka je ako posledná v programe na hlavnom stage, bude platiť “to najlepšie na záver”? 😊
Ako fanúšik športu poviem len toľko, že často tie najdôležitejšie góly padajú v samom závere zápasov.

Aké užitočné zdroje ako knihy, podcasty alebo
newslettere by si odporúčal frontendistom?

Ja osobne som v poslednom čase veľmi úzko spätý s Reactovou komunitou a preto viem najrelevantnejšie odporúčania poskytnúť práve týmto smerom. Určite odporúčam newsletter This week in React od Sebastiena Lorbera. Ďalej blogy, napríklad TkDodo alebo aj články od Dana Abramova alebo Kent C. Doddsa. Čo sa odporúčaní pre širšiu komunitu týka, mám veľmi rád materiály od Wesa Bosa a Kevina Powella.

Budú môcť s tebou pokecať developeri, ktorých táto téma zaujíma, aj počas Codeconu? Zastihnú ťa prípadne aj na afterke na Sundecku?
Áno a áno. Júnový večer na Sundecku nie je nikdy zlý nápad.

Aké sú tvoje osobné očakávania pred tohtoročným Codeconom?
Pre mňa osobne je toto prvá public speaking skúsenosť na takto širokom fóre, takže z osobného pohľadu je to do veľkej miery o tom sa challengnúť a na konci dňa byť prínosný pre technickú komunitu.