V dnešnom digitálnom svete je mimoriadne dôležité, aby boli vaše webové stránky dostupné a rýchle. To si vyžaduje spoľahlivé hostingové služby, ktoré dokážu rásť spolu s firmou. Dobrý hostingový partner nielenže zabezpečí, že váš web bude dostupný 24 hodín denne, 7 dní v týždni, ale tiež výrazne prispeje k celkovej bezpečnosti, rýchlosti a škálovateľnosti vašich webových služieb.

Zároveň je dôležité, aby ste sa mohli plne zamerať na vývoj vašej aplikácie či webu a manažment hostingu nechať na niekom inom.

Vo Websupporte sme vybudovali pomerne rozsiahle portfólio produktov a služieb, s ktorým je takýto rast možný. Medzi našimi klientmi nájdete veľa príbehov, ktoré začínali ako nápad a teraz majú rozsiahlu infraštruktúru v dátovom centre. Manažované B2B služby sú súčasťou portfólia Websupportu od jeho začiatku.

Začíname
Každý dobrý nápad si zaslúži svoju doménu. Jej názov je neraz predmetom intenzívnych debát a naštartovania vašej kreativity. Potom ešte tá koncovka. Ponúkame ich stovky.

Nasleduje hosting – než sa naň pozrieme, tak jednou z ďalších možností je Website Builder. Máte hodinku čas? Čo tak si vytvoriť peknú a funkčnú webstránku? Nemusíte so sebou ťahať celý stack, ale vizuálne vytvoriť to, čo rýchlo potrebujete.

Zároveň je to super spôsob, ako môžete jednoduchšie projekty nechať spravovať vašich klientov či kolegov samých – s touto službou to zvládnu aj bez znalosti programovania. Objavte čaro no-code prístupu a web máte hotový v štyroch krokoch.

Zdieľaný hosting
Bez veľkých počiatočných investícií do IT infraštruktúry sa na zdieľanom hostingu môžete zamerať na to, čo je najdôležitejšie – rozbehnutie a budovanie svojho projektu či značky a rozširovanie zákazníckej základne. Tento hosting podporuje umiestnenie statických stránok, ale aj riešení vytvorených v jazyku PHP.

Pre vývoj môžete použiť populárne frameworky ako Symfony, Laravel, Yii a mnohé ďalšie. Prípadne obľúbené redakčné systémy ako WordPress, Drupal, Joomla, PrestaShop a iné.

Natívna podpora HTTP/2 a TLS 1.3, HTTP cache pre statické súbory, Brotli kompresia, možnosť navýšiť PHP workery až na 35, vírus skener, denné zálohovanie dát webu aj e-mailov, GEO IP a IP ochrana pre (S)FTP a e-maily, serverové logy, prehľad zmien vybraných nastavení s možnosťou obnovenia sú len niektoré technické špecifikácie webhostingu.

Prechod na VPS
S rastom firmy, zvyšovaním návštevnosti a komplexnosti webu prichádza potreba väčšej flexibility a lepšieho výkonu, ktorú by zdieľaný hosting už nemohol poskytnúť. VPS od Websupportu ponúka nevyhnutné zdroje a izoláciu od iných klientov, čo zabezpečuje vyššiu rýchlosť a bezpečnosť.

Pri VPS máte pod kontrolou celý operačný systém a aplikácie v ňom. Nie je tu žiadne obmedzenie, čo sa týka použitia programovacích jazykov, databáz a web serverov. Výkon servera sa dá pohodlne meniť úpravou jeho parametrov.

Nemusíte sa báť ani straty pohodlia manažmentu, ktorý ste predtým mali na zdieľanom hostingu. Administráciu celého virtuálneho servera a jeho údržbu v podobe aktualizácií vieme zabezpečiť.

Inovácie sú pre nás mimoriadne dôležité, aktuálne sme pre VPS nasadili nové NVMe úložiská Dell Powerflex.

Upgrade na dedikovaný server
Ďalším prirodzeným krokom je prechod na dedikovaný server – riešenie, ktoré zodpovedá aktuálnym a aj budúcim potrebám. Vlastný fyzický server v dátovom centre, ktorý nezdieľa výkon s žiadnym iným klientom. Toto zaručí maximálnu možnú úroveň výkonu a kontrolu, keďže všetky zdroje servera sú exkluzívne k dispozícii pre váš web a aplikácie. S vyšším výkonom procesora, kapacitou pamäte RAM a diskového priestoru môžete bez problémov zvládať vysokú návštevnosť a komplexné databázové operácie.

Máme zákazníkov, ktorí idú po konzultácii priamo zo zdieľaného hostingu na dedikovaný server. Websupport pomôže nielen v implementácii technického riešenia, ale aj v poskytovaní odborného poradenstva a podpory počas celého procesu migrácie a nasledujúcej prevádzky. Takéto partnerstvo zabezpečí, že váš biznis môže pokračovať vo svojom dynamickom raste bez obáv z technických obmedzení.

Prechod na privátny cloud
Pri raste a expanzii na medzinárodné trhy sa objaví potreba ešte vyššej úrovne škálovateľnosti, flexibility a dostupnosti. Riešením týchto výziev je prechod na privátny cloud. Tento krok nie je len evolúciou infraštruktúry, ale predstavuje zásadný posun v schopnosti rýchlo a efektívne reagovať na meniace sa trhové podmienky a zákaznícke požiadavky.

Privátny cloud vie Websupport prevádzkovať na vyhradenom hardvéri, aleb ako Virtuálne dátové centrum (VDC). Ide o individuálne riešenie pre udržanie dôvery a spokojnosti zákazníkov, ktorí očakávajú konzistentné a spoľahlivé služby.

Pre príklad: pre najväčšie nami manažované e-shop riešenie zabezpečujeme 368 CPU a 853 GB operačnej pamäte.

Zároveň asistujeme pri návrhu riešenia aplikácie na cluster viacerých serverov – či už teda dedikovaných alebo virtuálnych.

Migráciu nechajte na nás
Migráciu medzi produktami nechajte na nás. Radi sa postaráme o váš server, tak ako ich s láskou priamo manažujeme viac ako 200. Migrácia už nemusí byť problém, ale prirodzený spôsob, ako technickú infraštruktúru vhodne využívať pre potreby vášho podnikania.

Zákazníci našich Managed services môžu riešiť svoje požiadavky priamo s admin tímom 24/7.

Voľba správneho hostingového partnera je základným kameňom úspechu každej online aktivity. Poskytuje nielen technickú infraštruktúru, ale aj istotu, že váš online biznis je v bezpečných rukách. S Websupportom môžete sústrediť svoje úsilie na rast a rozvoj vášho podnikania. Nebojte sa pustiť do vašich nápadov, radi vás podporíme na každom kroku vašej cesty.

O spoločnosti
Websupport je popredným poskytovateľom cloud a biznis služieb. Je držiteľom niekoľkých ocenení spoločnosti Delloite za jednu z najrýchlejšie rastúcich technologických firiem v strednej Európe. Ako najväčší slovenský prevádzkovateľ webhostingu a registrátor domén ponúka svoje skúsenosti B2B partnerom v podobe Managed services. Spoločnosť je známa svojím proklientským prístupom, unikátnou firemnou kultúrou a neustálou podporou internetovej kultúry a komunity.