Magazín

Tu je od vývojára pre vývojára v krátkosti pár užitočných organizačných informácií, ktoré si je dobré prečítať predtým, ako sa dostavíš na CODECON #Bratislava 2024.
Dell Technologies neustále posúva hranice inovácií a s nadšením predstavujeme najnovšie pokroky v rade pracovných staníc Precision. Sú navrhnuté tak, aby spĺňali náročné požiadavky profesionálov v rôznych odvetviach, poskytujúc výkon, spoľahlivosť a flexibilitu potrebnú na zvládnutie najzložitejších úloh.
8 trendov pre vývojárov, ktoré sa oplatí sledovať V TITANS sme dennodenne v kontakte so skúsenými IT špecialistami a špecialistkami aj klientmi, ktorí hľadajú posilu na IT oddelenia. Keďže si uvedomujeme, aké náročné je držať krok s neustále sa meniacim trhom, pripravili sme pre vás stručný prehľad technológií, ktoré budú v tomto roku zo strany firiem najviac žiadané.
13. mája 2024 – Výskumný tím spoločnosti Check Point Software Technologies prináša aktuálne varovania a správy o kybernetických hrozbách.
Rozpoznávanie objektov je oblasťou počítačového videnia, ktorá umožňuje identifikovať a lokalizovať objekty na obrázkoch alebo videách. V  posledných rokoch bol v tejto oblasti zaznamenaný významný pokrok, a to aj vďaka konvolučným neurónovým sieťam (CNN). Aj preto sa rozpoznávanie objektov stále viac a viac využíva v aplikáciách v reálnom svete. Od sledovacích systémov, autonómnych automobilov alebo analýz obrazov v medicíne. 
V Accenture odhadujeme, že až 44 % všetkých pracovných hodín podporí alebo rozšíri generatívna umelá inteligencia. Veľké jazykové modely (LLM) ponúkajú nespočetné množstvo príležitostí na zefektívnenie a automatizáciu procesov. Avšak prinášajú aj nové výzvy a riziká, ktoré by sme nemali ignorovať. Jednou z nich sú „prompt injections“. Ide o nový typ zraniteľností, ktoré môžu viesť k zneužitiu AI systémov či neoprávnenému získaniu dát.
Tím líder backendového tímu v softvérovej spoločnosti Touch4IT, Dávid Ondruš, sa v nedávnom prieskume pozrel na menej známe lokálne AI nástroje a hodnotil ako môžu byť nápomocné pri vývoji. Je na čase začať s nimi pracovať? Pozrime sa, čo ukázal prieskum.
Databáza FinStat.sk obsahuje dáta o stovkách tisícov slovenských spoločností a podnikateľských subjektov. Svojim klientom umožňuje prehliadať informácie rôzneho charakteru z desiatok dátových zdrojov.
Minulý rok sme sa o vínko na Codecone postarali my z firmy Sensoneo, svetového lídra pre smart manažment odpadu. Okrem top vína však vieme ponúknuť aj kvalitný kód, o čom svedčí aj to, že programová komisia zaradila do programu prezentácií na tohtoročnom Codecone aj jedného z našich developerov.
Výskumný tím spoločnosti Check Point Software Technologies vydáva pravidelné hodnotenia stavu kybernetickej bezpečnosti vo svete a v jednotlivých krajinách. V prípade Slovenska poukazuje na ohrozený výrobný segment a dominantný podiel hrozieb doručených e-mailom.

Archív článkov

Tu je od vývojára pre vývojára v krátkosti pár užitočných organizačných informácií, ktoré si je...
Dell Technologies neustále posúva hranice inovácií a s nadšením predstavujeme najnovšie pokroky v rade pracovných staníc...
8 trendov pre vývojárov, ktoré sa oplatí sledovať V TITANS sme dennodenne v kontakte so skúsenými...
13. mája 2024 – Výskumný tím spoločnosti Check Point Software Technologies prináša aktuálne varovania a...
Rozpoznávanie objektov je oblasťou počítačového videnia, ktorá umožňuje identifikovať a lokalizovať objekty na obrázkoch alebo...
V Accenture odhadujeme, že až 44 % všetkých pracovných hodín podporí alebo rozšíri generatívna umelá...
Tím líder backendového tímu v softvérovej spoločnosti Touch4IT, Dávid Ondruš, sa v nedávnom prieskume pozrel...
Databáza FinStat.sk obsahuje dáta o stovkách tisícov slovenských spoločností a podnikateľských subjektov. Svojim klientom umožňuje...
Minulý rok sme sa o vínko na Codecone postarali my z firmy Sensoneo, svetového lídra...
Výskumný tím spoločnosti Check Point Software Technologies vydáva pravidelné hodnotenia stavu kybernetickej bezpečnosti vo svete...